Loreen i Stockholm.

I tisdags så åkte jag, Madde, Elvira och Pia till Stockholm för att välkomna hem Loreen som vann eurovision vilket är helt otroligt! När vi skulle äta så träffade vi på Christer Björkman som satt och åt pyttipanna. Elvira och Madde gick fram och fick autograf och bild med honom. Scenen var taket på filmstaden vilket jag tycker var ganska häftigt! Panetoz uppträdde först med deras låt dansa pausa bland annat, härlig musik! Sedan var det dags för Loreen och hon började med att köra euphoria fast en mer lugn version av den. Jag rös när hon sjöng, den versionen var så sjukt bra!

 

En fantastisk dag med härliga vänner, tack <3

Vi hörs, Linda

Om Linda

SLU-student från Hälsingland som nu läser andra året på biologi och miljövetenskap programmet i Uppsala. I min blogg kan du läsa om hur det är att plugga på programmet, vad som händer på campus och nationerna och även om allt roligt som händer på Ultuna studentkår!
Det här inlägget postades i Andra året. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>